Дзеючы чэмпіён ВХЛ падоўжыў ў Варонежы сваю вялікую пераможную серыю.

Чацвёртым паразай запар павярнуўся для варонежскага «Бурана» чарговы матч чэмпіянату Вышэйшай хакейнай лігі.

Если вас интересует спецодежда в усть каменогорске, стоит заглянуть на этот сайт amirsana.kz вы найдете спецодежду отличного качества и по доступной цене.

Учора ўвечары падапечныя Віктара Семыкина, які аднавіўся пасля хваробы і зноў асабіста кіраваў гульнёй каманды, прымалі на сваім лёдзе Нефтекамска «таросы». Паядынак прынёс поспех Башкірскі клубу, які з'яўляецца цяперашнім уладальнікам галоўнага трафея ВХЛ - Кубка браціны.

На 8-й хвіліне сустрэчы госці скарысталіся выдаленнем Аляксандра Полухина і адкрылі рахунак. Наперад іх вывеў Сяргей Сянцюрын. Прапусціўшы, Варонежцы перахапіць ініцыятыву, але да перапынку выправіць сітуацыю ім так і не ўдалося.

Затое ў дэбюце другога перыяду ўдача спадарожнічала «бурановцам». Гаспадары выйгралі ўкідванне ў зоне суперніка, шайба апынулася ў абаронцы Андрэя Петушкина, і той магутным кідком ад правага борта накіраваў яе ў вароты Уладзіміра Сохатского. У сярэдзіне матчу Варонежцы і зусім выйшлі ў лідэры. Полухин здзейсніў перахоп ў цэнтры пляцоўкі і адпасаваў Паўлу Бойчанка, які ўварваўся ў зону гасцей і акуратна выклаў шайбу пад кідок Міхаілу Жукаву - 2: 1.

На жаль, захаваць мінімальны перавага «Буран» не здолеў. Стартавы адрэзак заключнага перыяду зноў схіліў шалі вагаў на бок гасцей. На 43-й хвіліне «таросы» ўдалася контратака, якую завяршыў Сяргей Ямеліна. Яшчэ праз 56 секунд нефтекамцы былі ўжо наперадзе. Поспех ім зноў прынёс хуткі выпад, завяршаючы які, той жа Сянцюрын без перашкод расстраляў пусты блізкі кут варот. Самае крыўднае, што ў папярэдняй атацы два выдатных моманту мелі Варонежцы, але ні Павел Капыцін (яго кідок прыйшоўся ў ашэстак), ні Аляксея Князеў мэты не дасягнулі.

Вынік матчу - 3: 2 на карысць «таросы», які выйграў у 14-ы раз запар і замацаваўся на чацвёртым месцы. А вось становішча «Бурана», і без таго не найлепшае, зноў пагоршылася. Каманда зрабіла яшчэ адзін крок ўніз па табліцы і зараз ідзе 15-й.

Добрая гульня, добры хакей, які, думаю, быў цікавым для заўзятараў. Гэта быў матч ўзроўню плэй-оф. Па аддачы, самаахвяравання ў мяне да хлопцаў прэтэнзій, у прынцыпе, няма. Але мы прайгралі вельмі добрай камандзе. Ачкоў гэта, вядома, не дадае, але, тым не менш. Што тычыцца пачаткоўцаў, то мы ўзялі добрых хлопцаў. Думаю, яны і на наступны год застануцца. Гэта дыхтоўныя майстры, якія нам дапамогуць і ў гэтым сезоне. У нас пакуль адсутнічаюць вядучыя хакеісты Поснов і Бернікі, а пры іх удзеле мы маглі б згуляць трошкі лепш. Гэта - хакей: хтосьці перамагае, а хто-то, на жаль, прайграе. Віктар Семыкин, галоўны трэнер "Бурана"

Серыю хатніх паядынкаў «Буран» завершыць заўтра. У 19 гадзін у Палацы спорту «Юбілейны» пачнецца яго суперніцтва з адным з аўтсайдэраў турніру, Іжэўску клубам «Ижсталь».